Zdravá pleť není jen o kosmetice

Článek napsal: Radek Brázdil

Po probdělé noci vás pohled do zrcadla moc nepotěší. Ať už jste vysedávali hodiny u počítače, nebo do sebe na párty klopili jednoho panáka za druhým, vaše pleť si vybere velkou daň. Kdyby tak stačilo omýt si obličej a nanést trochu krému, po kterém byste vypadali zase k světu! Jenže tak to bohužel nefunguje.

Naše tělo pracuje jako stroj, který si žádá pravidelnou a pečlivou údržbu. Zdravá pleť je odrazem správné životosprávy a odměnou, kterou si musíme zasloužit.

Pravidelný pohyb jako cesta ke zdravé pleti

O tom, že pravidelný pohyb a sportování našemu tělu prospívá a přináší řadu benefitů, nemusíme vést dlouhé polemiky. Sport ale dokáže velké divy i s naší chlapskou pletí. Nahoďte sportovní oděv a běžte se pořádně zapotit! Vyplatí se to.

Pravidelně se hýbejte. Moc nezáleží na tom, jestli rádi běháte, jezdíte na kole nebo zvedáte těžké váhy. Když své tělo při jakékoliv fyzické aktivitě rozpumpujete, průtok krve se zvýší a urychlí se transport potřebných živin. Pomocí nepěnivého čisticího krému odstraníte všechny nečistoty z povrchu obličeje. Sportováním pak aktivujete čištění organismu od škodlivých látek, které bude probíhat uvnitř vašeho těla. Obojí vaší pleti prospěje.

Při sportování se v těle odehrává spousta přirozených procesů. Například se urychluje tvorba kolagenu, který se stará o pružnost pleti. Také se snižuje hladina stresového hormonu kortizolu, kvůli kterému má i pánská část populace problémy s akné nebo černými tečkami.

Vyspěte se do krásy

V dnešním hektickém světě na pořádný spánek obvykle moc času nezbývá. A to je chyba, protože právě během spánku probíhá v organismu velký restart a opravné procesy. Během noci se tělo zahřeje, zintenzivní se cirkulace krve a rychlost regenerace kožních buněk se až zdvojnásobí.

Po osmé večer možná ještě fungujete na plné obrátky, ale váš organismus se už pomalu začíná zklidňovat. Právě v tuto dobu je ideální čas začít s večerní rutinou – pánskou pleť stimulujte, vyčistěte a ošetřete nočním krémem pro muže. Bude mít optimální podmínky k tomu, aby se při hlubokém spánku během noci v největší možné míře zregenerovala. Nedělejte ze sebe hrdiny a pořádně se vyspěte. Osm hodin spánku by neměl být luxus, ale standard.

Pleť je zrcadlem vašeho stravování

Některé typy pánské pleti reagují na způsob stravování citlivěji, jiné zase méně. To, co jíme, se však na kvalitě a zdraví pleti projeví vždy, i když si toho na první pohled třeba ani nevšimneme. Vyvážený jídelníček plný ovoce a zeleniny je základem, stejně jako pravidelné stravování.

Na kvalitu pleti mají pozitivní vliv například minerály selen, zinek či draslík, vitamíny C a E, betakaroten nebo omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Kromě ovoce a zeleniny je ve větší míře najdeme v rybách, sýrech, celozrnných obilovinách, ořeších či semínkách.

U mnoha mužů se pak kvalita pleti okamžitě zhorší po konzumaci mastného, silně kořeněného nebo přeslazeného jídla. Tak na to pozor. Zrevidujte si svůj jídelníček a popřemýšlejte, jestli v něm něco nechybí nebo naopak nepřebývá.

Nezapomínejte na hydrataci – vnitřní i vnější

Pravidelně pijte a vyhněte se pocitu žízně. Když vám organismus vysílá signál, že žízní a potřebuje palivo, už je pozdě – pokožka i pleť mají nedostatek tekutin, jsou dehydrované.
V období sucha je půda bledá, popraskaná a neroste na ní snad ani plevel. Vaše pleť nemusí vypadat jako přeschlé pole. Stačí ji poctivě hydratovat, a to jak vnitřně, tak zvnějšku.

Základem vnitřní hydratace je příjem tekutin v podobě pramenité vody, bylinných čajů a v omezené míře i ovocných džusů a šťáv. Zejména v letním období a po náročnější fyzické aktivitě je důležité množství přijímaných tekutin navýšit.

Aby vaše pleť nevypadala jako struhadlo, je důležité hydratovat ji i zvnějšku. K tomu slouží přírodní denní krém, díky kterému bude vaše pleť jemnější a pružnější po celý den. Stačí, když po probuzení jemně vmasírujete přípravek na svou tvář. Během dne už vnější hydrataci řešit nemusíte, aplikace krému jako součást denní rutiny je dostačující.
Sečteno podtrženo: zaměřte se na vnější hydrataci a hlídejte si, kolik tekutin za den vypijete.

Máte chuť na whisky nebo rum? Pleť dostane zabrat

Když jsme mluvili o významu dostatečného příjmu tekutin, rozhodně jsme neměli namysli hektolitry piva, vína nebo velké panáky tvrdého alkoholu. Když si jednou za čas vychutnáte skleničku whisky, která roky ležela v dubovém sudu a čekala na vaše chuťové buňky, pleť si s tím poradí. Na druhou stranu jí tím nijak neprospějete.

Pokud byste však alkohol konzumovali ve velké míře, bude to na vás brzy vidět. Dojde k velkému prokrvení kůže a výraznému zčervenání cév či zadržování vody, které způsobí vznik otoků. Alkohol navíc likviduje vitamín A, který je pro výživu pleti zásadní. Z divoké párty, při které alkohol tekl proudem, se vaše tělo včetně pleti bude vzpamatovávat i několik týdnů. Sami si musíte odpovědět, jestli vám pár hodin lahodného opojení stojí za nekvalitní pleť, kterou budete léčit podstatně déle.

Pokud se chystáte vypít víc než jednoho panáka, poctivě natočenou dvanáctku nebo sklenku dobrého ryzlinku, dbejte na dostatečný příjem pramenité vody. Snížíte riziko zadržování tekutin i nadměrného prokrvení.

„Be Happy!“

Zbytečně se nestresujte. Víme, že se to říká snadno a hůř aplikuje v praxi, ale vaší pleti to vážně pomůže. Lidé, kteří jsou dlouhodobě vystaveni stresovým situacím, mají často problémy s mastnou pletí, velkým množstvím vrásek i pupínky. Může za to vysoká hladina zmíněného stresového hormonu kortizolu, který způsobuje nadměrnou produkci kožního mazu.

Jestli víte, že vás v brzké době čeká období plné stresu, věnujte své pleti zvýšenou pozornost. V souvislosti s péčí o pleť si vybudujte každodenní rutinu, která vám zabere jen pár minut ráno a večer. Denní, noční a mycí krémy, které najdete v THE BIG 3 sadě, jsou do začátku ideální. Tak si běžte zaběhat, kvalitně se najezte, pořádně se vyspěte a buďte happy!

Jste připraveni posunout svou péči o pleť na vyšší úroveň?

Škodlivé látky v kosmetice

Co do správné kosmetiky nepatří? Článek napsal: Radek Brázdil Ve správném guláši je na kilo masa kilo cibule. Jak ale vypadá recept na správnou kosmetiku? Čemu se v kosmetice vyvarovat

Přečíst »

Péče o pleť v létě

Jak pečovat o mužskou pleť v létě Článek napsal: Radek Brázdil Letní počasí už je tady. Ostrým slunečním paprskům se nevyhnete tak či tak. Slunce k životu potřebujeme – při

Přečíst »

Jak vytrvat v nové rutině

Jak do denní rutiny zahrnout nové návyky a vytrvat v nich Článek napsal: Radek Brázdil Kdybychom museli přemýšlet nad vším, co během dne uděláme, stálo by nás to spoustu energie.

Přečíst »

Jak vypadat a cítit se co nejlépe

Jak vypadat a cítit se co nejlépe Článek napsal: Radek Brázdil Svým vzhledem vysíláme nejrůznější signály našemu okolí a současně působíme i na vlastní „já“. Nenechte si nakukat, že jste

Přečíst »

Péče o pleť podle věku

Péče o pleť podle věku – jak zvolit správnou taktiku? Článek napsal: Radek Brázdil Říká se, že věk je jenom číslo a stáří je v našich hlavách. Bylo by ale

Přečíst »

Aktivní látky v kosmetice EVERYMAN

Aktivní látky v EVERYMAN kosmetice Článek napsal: Radek Brázdil Při pohledu na obaly některých kosmetických produktů na trhu se nám zamotá hlava. Může se zdát, že výrobce na pánské kosmetice

Přečíst »

Poctivá pánská kosmetika vyvinutá a vyrobená v České republice.