Péče o pleť podle věku – jak zvolit správnou taktiku?

Článek napsal: Radek Brázdil

Říká se, že věk je jenom číslo a stáří je v našich hlavách. Bylo by ale pošetilé nepřipustit si, že naše tělo a s ním i pleť stárne a nese s sebou vše, co jsme doposud prožili. Pleť má v jednotlivých životních etapách různé vlastnosti a potýká se s odlišnými problémy. Proto je nutné přizpůsobit každodenní rutinu při péči o pleť našemu věku, abychom jí dali přesně to, co potřebuje.

Postavte vedle sebe dospívajícího, třicátníka a zralého muže. Rozdíly v kvalitě pleti a její struktuře poznáte na první pohled. Podobu pleti samozřejmě ovlivňuje i životní styl a další faktory – jak víme, zdravá pleť není jen o kosmetice. Vlastnosti pleti se však postupně mění u každého z nás. Pro zjednodušení si rozdělme muže podle věku do tří kategorií. Zařaďte se do jedné z nich a dopřejte pleti takovou péči, jakou si žádá právě teď.

Mladí muži ve věku 15 až 24 let

V průběhu dospívání dochází k hormonální bouři, která způsobuje výrazné změny v našem těle. Se všemi přicházejícími procesy se musí vyrovnat i naše pleť, která vyžaduje zvláštní péči. S ní bychom měli začít co nejdříve, abychom oddálili procesy stárnutí a související problémy s vráskami nebo kruhy pod očima.

Muži ve věku přibližně od 15 do 24 let, kteří se potýkají s akné, musí problém řešit včas. Při zanedbání hrozí riziko vzniku drobných jizviček, jejichž budoucí odstranění bývá problematické. Současně je nutné v období adolescence a mladší dospělosti věnovat pozornost preventivní ochraně v podobě každodenního čištění a hydratace. Mastná a znečištěná pleť s ucpanými póry rychleji stárne a trpí na četnější výskyt pupínků nebo bílých teček.

Vytvořte si každodenní rutinu v péči o pleť – vystačíte si se základními kosmetickými produkty z THE BIG 3 sady, která obsahuje Mycí krém, Denní krém a Noční krém s řadou aktivních látek. Vyčištěná a hydratovaná pleť dokáže při boji s akné divy, navíc zpomalí přirozené procesy jejího stárnutí.

Středně dospělí muži ve věku 25 až 40 let

U některých mužů se první známky stárnutí začnou projevovat dříve, u jiných později. V průběhu období střední dospělosti (přibližně od 25 do 40 let) zpravidla mizí problémy s akné, které střídají první vrásky. V tomto věku také muži často více přemýšlí nad svým zevnějškem a chtějí svou pleť viditelně omladit. To se často odráží ve změně životního stylu, způsobu oblékání i péče o pleť.

Pokud do této kategorie spadáte právě vy a v mladším věku jste si rutinu související s pravidelnou péčí o pleť nevytvořili, je pravý čas začít na ní pracovat. Stačí věnovat dvě minuty ráno a večer aplikaci kosmetických přípravků, které budou samy aktivně působit během dne i noci. Běžnou rutinu tak zvládnete, ať už jste pracovně vytížení, nebo věnujete veškerý volný čas své rodině.

Pro muže, kteří doposud péči o pleť nijak zvlášť neřešili, je vhodná ALL IN sada. Kromě Mycího, Denního a Nočního krému totiž obsahuje také Oční krém a Peeling.

Kruhy pod očima a odumřelými buňkami

Problémy s kruhy pod očima, otoky a drobnými vráskami začínají být vidět obvykle právě v tomto životním období. Oční krém EVERYMAN pomáhá otoky kolem očí mírnit a potlačuje vznik tmavých kruhů. Navíc pokožku udržuje pružnou a zdravou. S odstraněním odumřelých buněk, kterých máme v dospělosti víc než dost, pak pomůže Peeling EVERYMAN. Po aplikaci bude pleť krásně hladká a do hloubky vyčištěná.

Starší dospělí muži ve věku od 40 let

Nikdy není pozdě začít věnovat svému zevnějšku více pozornosti. Máte už po čtyřicítce? Vaše pleť je vyzrálá a znatelné vrásky kolem očí, na čele a dalších místech značí, že jste už něco zažili. Je nejvyšší čas zpomalit procesy stárnutí pleti, aby se vrásky nerozšiřovaly a pleť vypadala svěží.

Vytvořte si každodenní rutinu s kosmetickými přípravky z ALL IN sady. V tomto období života si zvýšenou péči žádá především oční okolí. Oční krém proto aplikujte pravidelně – pokožku kolem očí udrží pružnou a zdravou. Obsažená složka Cernilys a olej Inca Inchi zmírní otoky a potlačí tmavé kruhy.

TIP: Pleť po čtyřicítce ztrácí svou přirozenou pružnost. Začíná se vysušovat a přichází o kolagenová a elastinová vlákna. Zaměřte se proto na vnější i vnitřní hydrataci a nakopněte tvorbu kolagenu zvýšeným příjmem vitamínu C, omega-3 mastných kyselin a aminokyselin.

Naše pleť si zaslouží náležitou péči v každém věku. Nebojte se změny! Zvolte správnou taktiku a pusťte se do boje s procesy stárnutí. Budete se cítit skvěle a vašemu sebevědomí to jedině prospěje.

Jste připraveni posunout svou péči o pleť na vyšší úroveň?

Škodlivé látky v kosmetice

Co do správné kosmetiky nepatří? Článek napsal: Radek Brázdil Ve správném guláši je na kilo masa kilo cibule. Jak ale vypadá recept na správnou kosmetiku? Čemu se v kosmetice vyvarovat

Přečíst »

Péče o pleť v létě

Jak pečovat o mužskou pleť v létě Článek napsal: Radek Brázdil Letní počasí už je tady. Ostrým slunečním paprskům se nevyhnete tak či tak. Slunce k životu potřebujeme – při

Přečíst »

Jak vytrvat v nové rutině

Jak do denní rutiny zahrnout nové návyky a vytrvat v nich Článek napsal: Radek Brázdil Kdybychom museli přemýšlet nad vším, co během dne uděláme, stálo by nás to spoustu energie.

Přečíst »

Jak vypadat a cítit se co nejlépe

Jak vypadat a cítit se co nejlépe Článek napsal: Radek Brázdil Svým vzhledem vysíláme nejrůznější signály našemu okolí a současně působíme i na vlastní „já“. Nenechte si nakukat, že jste

Přečíst »

Péče o pleť podle věku

Péče o pleť podle věku – jak zvolit správnou taktiku? Článek napsal: Radek Brázdil Říká se, že věk je jenom číslo a stáří je v našich hlavách. Bylo by ale

Přečíst »

Aktivní látky v kosmetice EVERYMAN

Aktivní látky v EVERYMAN kosmetice Článek napsal: Radek Brázdil Při pohledu na obaly některých kosmetických produktů na trhu se nám zamotá hlava. Může se zdát, že výrobce na pánské kosmetice

Přečíst »

Poctivá pánská kosmetika vyvinutá a vyrobená v České republice.