6 častých „chlapských“ zlozvyků – vyvarujte se jim

Článek napsal: Radek Brázdil

Ať už si to uvědomujeme, nebo ne, nějaký ten zlozvyk má každý z nás. Někdy jde o maličkosti, které podtrhují naši osobnost, jindy o závažnější problémy, kterými ohrožujeme své zdraví a děláme špatný dojem. S trochou úsilí a sebezapřením můžeme své zlozvyky odstranit. Je ale důležité o nich vědět a začít na sobě pracovat. Vybrali jsme pro vás 6 typicky chlapských zlozvyků, které možná děláte i vy. Vyvarujte se jim!

1) Koukání do telefonu ve dne v noci

Kdo nemá telefon, jako by nebyl. Život bez telefonu si už nedovedeme představit a saháme po něm pokaždé, kdy to situace umožňuje. Berete do ruky telefon hned po probuzení a často s ním i usínáte? Pak zbystřete. Zejména ve večerních hodinách je koukání do obrazovky nezdravé, protože vyzařované modré světlo zmate mozek, aktivuje jej a naruší biologické hodiny. Pokud se po noci probouzíte unavení, svůj podíl na tom může mít právě používání telefonu ve večerních hodinách.

Existují mobilní aplikace, které trackují vaši dobu na telefonu a upozorní na jeho nadměrné používání. Dokážou dokonce omezit spouštění vybraných appek ve zvolenou dobu, aby vás zbytečně nerozptylovaly. Zapracujte na sobě, zkuste čas strávený s telefonem v ruce omezit a užívejte si krásy offline světa.

2) Co chlap, to bordelář?

To, že jsou muži bordeláři, slýcháme často. I když jde o plytké zobecňování a házení všech do jednoho pytle, špetku pravdy v tom asi hledat můžeme. Co vy a pořádek? Vnímejte své okolí a případnou zpětnou vazbu o vaší nepořádnosti zpracujte a vyhodnoťte. Zamyslete se, v čem konkrétně byste se mohli zlepšit a začněte malými krůčky.

Zapracujte na své denní rutině a nesnažte se vše změnit najednou. Klidně se sepište vlastní seznam bordeláře a stanovte si priority. Neuspořádaný botník, nepořádek na pracovním stole nebo poházené prádlo – to vše budí negativní dojem a vnáší chaos i do vašeho života. Na změnu návyků přitom není nikdy pozdě.

3) Snaha vše si zapamatovat končívá špatně

Zapomnětlivost a neplnění úkolů jsou charakteristické pro nejednoho chlapa. Důvod přitom bývá často prostý. Myslíme si, že vše důležité udržíme v paměti. Opak ale bývá pravdou, a tak informace vyšumí často pár minut potom, co do naší smyslové soustavy dorazí. Řešení se přímo nabízí – zapisovat, zapisovat, zapisovat.

Je na vás, budete-li si vést deník v papírové podobě, nebo vsadíte na moderní technologie. Potlačte své ego a poznačte si vše podstatné – nákupní seznam, plán domácích prací, termíny návštěvy lékařů, narozeniny svých blízkých (nezapomeňte na tchýni!) a spoustu dalšího. Rázem budete pro ostatní spolehlivou personou a současně ulehčíte své hlavě.

4) Na jídlo je čas, až přijde hlad

Špatné stravovací návyky jsou kapitolou samy o sobě. Základem je nejen zdravá a vyvážená strava, ale také pravidelnost. A právě s ní mnozí chlapi bojují. Pokud se jdete najíst až ve chvíli, kdy máte ukrutný hlad a spořádali byste celou krávu, už je pozdě. Boj s tímto zlozvykem není snadný, ale přesto zvládnutelný. Jasně si stanovte, kolikrát denně chcete jíst a vyhraďte si na stravování dostatek času. Kvalitě vašeho života to rozhodně prospěje – budete mít dostatek energie, síly i dobré nálady.

5) Péče o zevnějšek končí nákupem oblečení a bot

I chlapi chtějí vypadat dobře. Často ale zapomínají na detaily. Péče o náš zevnějšek zkrátka nesmí končit výběrem oblečení a bot. Samozřejmostí by měla být nejen úprava vlasů a vousů, ale také obočí, chloupků v nose a uších nebo nehtů.

Velká část mužů zcela přehlíží význam péče o pleť, která během dne dostává pořádně zabrat. Výsledkem nedostatečné péče jsou kruhy pod očima, povadlá víčka, bledá a problematická pleť nebo nevzhledné černé tečky či hluboké vrásky.

Pro muže, kteří chtějí vypadat lépe a současně péči věnovat jen minimum času, je přímo určená přírodní kosmetika pro muže EVERYMAN. Její používání nezabere víc než 2 minuty ráno a 2 minuty večer. Přírodní aktivní látky zajistí adekvátní ochranu pleti a její dlouhodobou výživu. Už nemusíte zkoušet různé produkty a jejich kombinace, vše potřebné dostanete v rámci jedné rutiny – vyberte si tu pravou kosmetickou sadu – ať už základní BIG 3, nebo rozšířené ALL IN.

6) Prokrastinace aneb nechám to jindy

Často odkládáte úkoly a plány, i když si uvědomujete jejich důležitost? Pak se potýkáte s prokrastinací. Rozhodně v tom ale nejste sami –⁠ podle průzkumů s chorobným odkládáním povinností bojuje až 45 % populace. Odstranění takového zlozvyku patří mezi nejsložitější cíle, které si v rámci osobního rozvoje můžete stanovit.

V první řadě zkuste najít příčinu vašeho prokrastinování. Pokud zjistíte, že je toho na vás zkrátka moc, stanovte si priority. Velké úkoly si rozdělte na několik menších, aby vám jejich dokončení nezabralo víc než 45 minut.

Váš mozek má tendenci vyměnit plnění povinností za prosté lenošení také kvůli nevhodnému načasování. Vypátrejte, kdy se vám během dne pracuje nejlépe, a úkoly přesuňte na tuto dobu. Boj s prokrastinací bude snazší. Často proti prokrastinaci budete potřebovat i pořádnou dávku motivace. Odměňujte se za splněné části úkolů, stanovte si jasné cíle a přizvěte na pomoc někoho dalšího.

Patříte i vy mezi chlapy, kteří se potýkají s některým z výše zmíněných zlozvyků? Zkuste je změnit. Oceníte to jak vy, tak lidé kolem vás. Stačí jen dostatečná míra sebereflexe a trocha úsilí.

Jste připraveni posunout svou péči o pleť na vyšší úroveň?

Škodlivé látky v kosmetice

Co do správné kosmetiky nepatří? Článek napsal: Radek Brázdil Ve správném guláši je na kilo masa kilo cibule. Jak ale vypadá recept na správnou kosmetiku? Čemu se v kosmetice vyvarovat

Přečíst »

Péče o pleť v létě

Jak pečovat o mužskou pleť v létě Článek napsal: Radek Brázdil Letní počasí už je tady. Ostrým slunečním paprskům se nevyhnete tak či tak. Slunce k životu potřebujeme – při

Přečíst »

Jak vytrvat v nové rutině

Jak do denní rutiny zahrnout nové návyky a vytrvat v nich Článek napsal: Radek Brázdil Kdybychom museli přemýšlet nad vším, co během dne uděláme, stálo by nás to spoustu energie.

Přečíst »

Jak vypadat a cítit se co nejlépe

Jak vypadat a cítit se co nejlépe Článek napsal: Radek Brázdil Svým vzhledem vysíláme nejrůznější signály našemu okolí a současně působíme i na vlastní „já“. Nenechte si nakukat, že jste

Přečíst »

Péče o pleť podle věku

Péče o pleť podle věku – jak zvolit správnou taktiku? Článek napsal: Radek Brázdil Říká se, že věk je jenom číslo a stáří je v našich hlavách. Bylo by ale

Přečíst »

Aktivní látky v kosmetice EVERYMAN

Aktivní látky v EVERYMAN kosmetice Článek napsal: Radek Brázdil Při pohledu na obaly některých kosmetických produktů na trhu se nám zamotá hlava. Může se zdát, že výrobce na pánské kosmetice

Přečíst »

Poctivá pánská kosmetika vyvinutá a vyrobená v České republice.