Jak pečovat o mužskou pleť v létě

Článek napsal: Radek Brázdil

Letní počasí už je tady. Ostrým slunečním paprskům se nevyhnete tak či tak. Slunce k životu potřebujeme – při správném dávkování zlepší náladu a postará se také o důležitou syntézu vitamínu D. Extra porce slunečního záření ale dokáže napáchat velké škody. Nejnáchylnější je přitom naše pleť, která si zejména v létě žádá náležitou péči.

Nakonec nezáleží, při jaké příležitosti na sebe necháme sluneční paprsky dopadat. Ať už na naši mužskou tvář zasvítí slunce při práci v kanceláři, kosení trávníku, nebo válení se na lehátku, musíme být na pozoru. Takoví Myanmařané si na obličej roztírají pastu z mleté kůry kvasoplodu. To vy dělat nemusíte, pleť ochráníte i jinými způsoby. Na druhou stranu – po procházce městem s obličejem pomazaným bahnitou hmotou by se za vámi asi otáčel kde kdo.

Exfoliace aneb mrtvé buňky musí pryč

Vysoké teploty a UV záření poškozují pleť. Tečka. Ale co s tím? Důležitá je příprava na boj s ostrým sluncem, do kterého se v létě naše tělo pouští každý den. Na nelítostný zápas musí být naše pleť připravená už od časného rána.

Je namístě odstranit odumřelou vrstvu pleti, která způsobuje ucpávání pórů a zhoršuje účinnost dalších produktů kosmetiky pro muže. Tomuto procesu se říká exfoliace a provádí se použitím peelingu. Jemným vmasírováním přírodního Peelingu Everyman zbavíte svou pleť odumřelých buněk. Nejde o žádné drastické drhnutí – peeling obsahuje přírodní složky jako rozmarýn, rozdrcené mandle či mák, navíc pleť rovnou vyčistí do hloubky díky přidané složce v podobě uhlí. Exfoliaci pomocí peelingu stačí provádět jednou týdně.

Základem každodenní rutiny je také důkladné mytí obličeje, a to v jakémkoliv ročním období. V létě, kdy dostává pleť opravdu zabrat, je však čištění zásadní. Po použití Mycího krému se vaše póry vyčistí do hloubky, navíc se také stáhnou. Budou tak chráněné proti opětovnému zanesení. Stačí jemně vmasírovat a opláchnout čistou vodou. Po omytí obličeje se navíc pořádně proberete a nastartujete do nového dne, což je příjemný bonus.

Hydratace - kde je voda, tam je život

Bájná Hydra v řecké mytologii ničila své okolí a lidé na ni byli krátcí. V případě hydratace je tomu naopak. Naší pleti prospívá, vyživuje a udržuje ji pružnou a zdravou. Navíc máme spoustu možností, jak jít hydrataci pleti naproti. Jak víte, zdravá pleť není jen o kosmetice – zdravý životní styl a dostatečný přísun tekutin jsou alfou omegou.

Hydratovat pleť ale můžeme i zvnějšku, a to pomocí pánského Denního krému. Zdokonalí vlastní hydratační systém pleti a dodá ji výživu na celý den. Dokáže také uzamknout vlhkost pleti, a tak zpomalí proces vysušování i při pobytu na slunci. Kde je voda, tam je život. Týká se to i vaší pleti.

Sluneční brýle

Okolí očí je jenmné jako dětská prdelka. Kůže je zde z celého těla zdaleka nejtenčí, a tak se zde vrásky tvoří rychle a nemilosrdně. Nadmíra slunečních paprsků může vše ještě podstatně urychlit. Kvalitní brýle paprsky zachytí a ochrání tak oční okolí od nechtěných škod.

Dva jsou víc než jeden

Obličej máte vyčištěný a hydratovaný, teď přichází řada na samotnou ochranu před sluncem. „Pořídím si hydratační krém s SPF ochranou a mám vystaráno,“ říkáte si. Bohužel vystaráno nemáte, protože vás ochranný faktor obsažený v takovém produktu moc nespasí. Nejde totiž o ingredienci, kterou stačí přidat do kosmetiky, ale o další vrstvu, kterou musíte vytvořit na vašem obličeji.

SPF složky přidávané do hydratačních krémů mají při kombinaci s dalšími složkami omezenou účinnost. Tvoří totiž jen tenkou ochrannou vrstvu, která je navíc smíchaná s tou hydratační. Krém s uváděným SPF 15 bude ve skutečnosti fungovat nanejvýš jako 10, a to jen po omezený čas. Jak tedy chránit obličej před žhnoucím sluncem? V tomto případě platí, že dva jsou víc než jeden: pořiďte si solidní denní krém a pořádný opalovák k tomu.

Opalovací krém na obličej vytvoří ochranný štít

Ochranný štít vytvoříte nanesením kvalitního opalovacího krému na hydratovanou pleť. Čím vyšší SPF bude, tím efektivnější ochranu zajistí. Každý typ pleti ale na UVB záření reaguje jinak. Patříte-li mezi chlapy s pletí bílou jako křída, opalovák s SPF 20 vás při pobytu u moře asi nezachrání. Jestli patříte mezi muže středomořského typu, pak se u vody jen tak nespálíte ani po namazání opalovacím krémem s SPF 15. Chce to zkrátka zkoušet a najít si své optimum.

Aby přípravek fungoval tak jak má, musí tvořit vlastní vrstvu na obličeji. Krém na opalování musíte během dne nanést na obličej opakovaně. Působením vzduchu a světla se totiž ochranná vrstva oslabuje a po nějaké době (zpravidla po 90 minutách) přestane účinkovat. Už z toho důvodu zkrátka není možné, aby vás SPFko v hydratačním krému ochránilo před sluncem po celý den.

Voilà, můžete vyrazit do rozpálených ulic nebo k vodě! Pořádný opalovací krém považujte za součást „must-have“ výbavy nejen na cesty. Vytvořte si denní rutinu, ve které budete mytí obličeje a jeho hydrataci považovat za samozřejmost. A pokud nechcete podcenit pečlivou exfoliaci, pořiďte si ALL IN sadu, ve které nechybí ani zmíněný peeling s přírodními ingrediencemi.

Jste připraveni posunout svou péči o pleť na vyšší úroveň?

Škodlivé látky v kosmetice

Co do správné kosmetiky nepatří? Článek napsal: Radek Brázdil Ve správném guláši je na kilo masa kilo cibule. Jak ale vypadá recept na správnou kosmetiku? Čemu se v kosmetice vyvarovat

Přečíst »

Péče o pleť v létě

Jak pečovat o mužskou pleť v létě Článek napsal: Radek Brázdil Letní počasí už je tady. Ostrým slunečním paprskům se nevyhnete tak či tak. Slunce k životu potřebujeme – při

Přečíst »

Jak vytrvat v nové rutině

Jak do denní rutiny zahrnout nové návyky a vytrvat v nich Článek napsal: Radek Brázdil Kdybychom museli přemýšlet nad vším, co během dne uděláme, stálo by nás to spoustu energie.

Přečíst »

Jak vypadat a cítit se co nejlépe

Jak vypadat a cítit se co nejlépe Článek napsal: Radek Brázdil Svým vzhledem vysíláme nejrůznější signály našemu okolí a současně působíme i na vlastní „já“. Nenechte si nakukat, že jste

Přečíst »

Péče o pleť podle věku

Péče o pleť podle věku – jak zvolit správnou taktiku? Článek napsal: Radek Brázdil Říká se, že věk je jenom číslo a stáří je v našich hlavách. Bylo by ale

Přečíst »

Aktivní látky v kosmetice EVERYMAN

Aktivní látky v EVERYMAN kosmetice Článek napsal: Radek Brázdil Při pohledu na obaly některých kosmetických produktů na trhu se nám zamotá hlava. Může se zdát, že výrobce na pánské kosmetice

Přečíst »

Poctivá pánská kosmetika vyvinutá a vyrobená v České republice.