Jak vypadat a cítit se co nejlépe

Článek napsal: Radek Brázdil

Svým vzhledem vysíláme nejrůznější signály našemu okolí a současně působíme i na vlastní „já“. Nenechte si nakukat, že jste sebestřední nebo egoističtí, když chcete vypadat co nejlépe. Ve skutečnosti totiž děláte vše pro to, abyste se cítili sebevědomě, odhodlaně a vážili si sebe samotného. A když budete sebevědomí, lidé kolem vás to poznají. Ani se nenadějete a začnou se dít samé dobré věci.

Říká se, že šaty dělají člověka. Oblečení je ale jen jedním střípkem velké mozaiky, která představuje náš zevnějšek. Vnímejte svůj vzhled jako celek a zaměřte se na detaily.

Jako první naše pohledy směřují na vlasy

Při pohledu na jiného člověka podvědomě směřuje náš zrak na vlasy. Těch si zpravidla všimneme jako první. Využijte toho! Nezáleží, jakou barvu, strukturu či délku vlasů máte. Věřte, že existuje účes, který vám bude slušet. Zkušený kadeřník vám určitě poradí.

Do kadeřnictví rozhodně nechoďte až ve chvíli, kdy budete vypadat neupraveně. Důležitá je pravidelnost – optimální interval návštěvy je pro většinu mužů jednou za měsíc. Pokud víte, že máte s pravidelností, rutinou a osvojováním rituálů problém, klidně si rezervujte termíny na několik měsíců dopředu. O vlasy pečujte i doma. Pravidelně je myjte a nebojte se využívat kvalitní vlasovou kosmetiku. Hezky sestříhané, ale umaštěné a lupů plné vlasy vašemu vzhledu moc nepřidají.

Pokud o vlasy postupně přicházíte a začíná to být vidět, nemá cenu to za každou cenu skrývat. Sebejistí muži se za takové věci nestydí a přijímají je s respektem k vlastnímu tělu. Naopak zakrývání něčeho očividného vzbuzuje dojem slabosti.

Chcete mít vousy? Musíte se o ně starat

Pokud zastáváte názor, že vousy k chlapovi zkrátka patří, starejte se o ně. Péče o plnovous není jen tak a neobejde se bez pravidelného zastřihování, kartáčování a ošetřování balzámem či olejem. Návštěvou barber shopu starost o vousy rozhodně nekončí.

Méně práce budete mít se strništěm, které vypadá mužně. Vaším parťákem by měl být elektrický holicí strojek, který udrží délku vousů na uzdě. A jestli patříte mezi příznivce hladkého oholení, zaměřte se na pravidelnost a péči o pleť. Ta může být při častém holení citlivá a podrážděná. Důležité je ošetření pleti bezprostředně po oholení a hydratace pomocí denního a nočního krému. Brada oholená dohladka je nejen pro ženy přitažlivá, musí však být dokonalá.

Zdravá pleť = přitažlivý vzhled

Pleť je odrazem našeho životního stylu. Často napoví, jak se cítíme, čím si procházíme a co jsme prožili. Starejte se o svou pleť a řešte problém s pupínky, kruhy pod očima, ucpanými póry či nadměrnou mastností. Používejte kvalitní pánskou kosmetiku s ingrediencemi, které pleť chrání, čistí a vyživují. Do startu jsou vhodné kosmetické přípravky z BIG 3 sady, jejichž používání vám nezabere víc než dvě minuty ráno a večer.

Nezapomínejte na nehty, chloupky a obočí

Je pár detailů, které dokážou shodit celkový vzhled během vteřinového pohledu. Velkým neduhem jsou neupravené nehty. Příliš dlouhé, okousané, zažloutlé nebo špinavé nehty rozhodně nejsou dobrou vizitkou. Podobně je tomu i v případě chloupků v uších a v nose, ze kterých mají mnozí lidé osypky. Chopte se malých nůžek a dejte vše do pořádku. Lehkou úpravu si zaslouží i vaše obočí – trhání není nezbytné, stačí lehce sestříhnout. V dobrém barber shopu na chloupky a obočí nezapomenou.

Oblečení je zrcadlem vaší osobnosti

Nebudeme vám diktovat, jaký typ oblečení byste měli nosit. Myslete ale na to, že právě oděv odráží vaši osobnost a přístup k životu. Nebojte se být odlišní a zaujměte nápaditými střihy nebo kombinací barev. Vystupte z davu a noste to, v čem se cítíte dobře. Vždy se ale kriticky zamyslete, jestli k sobě jednotlivé kousky opravdu ladí. Asi tušíte, že kombinace sandálů, vytahaného trička s velkými nápisy a pláťáků není nejšťastnější.

Důležité je, aby vám oblečení sedělo. Naprosto zásadní je volba správné velikosti. Trička, mikiny, košile, džíny – vše musí skvěle padnout. Změnily se v posledních měsících proporce vašeho těla? Shodili jste nějaké to kilo nebo nabrali svaly? Obměňte šatník. V oblečení nesmíte plavat, ale také by vás nemělo silně obepínat. A abyste skvěle vypadali, musí být čisté, vyžehlené a voňavé.

Nebojte se zainvestovat do několika dražších kousků, které vám vydrží. Šatník nemusíte mít přeplňený k prasknutí, raději upřednostněte kvalitu před kvantitou.

Boty udržujte v čistotě

Vstaňte a běžte se podívat do svého botníku. Jsou všechny boty čisté a v dobrém stavu? Nebo jsou pokryté vrstvou zaschlého bláta či prachu a mají zašedlé tkaničky? Pokud jste v každodenním shonu na péči o boty úplně zapomněli, změňte to. O boty se starejte, pravidelně je čistěte a impregnujte. Nejen, že vám déle vydrží, ale současně vyšlete jasný signál, že se o své věci staráte a na vzhledu vám záleží.

Podtrhněte svůj vzhled vhodnými doplňky

Znovu připomínáme, že na detailu záleží. Okořeňte svůj vzhled vhodně zvolenými doplňky, které podtrhnou váš styl a zaujmou na první pohled. Vhodně zvolené hodinky a kvalitní kožený pásek promění průměrně vypadajícího muže v mistra elegance. Pořiďte si několik hodinek i pásků a střídejte je podle události a zvoleného outfitu.

S množstvím doplňků to nepřežeňte, někdy méně znamená více. Zvažte, jestli vůbec potřebujete mít nějaké náramky, prsteny (kromě snubního) a přívěsky. Na mnoha mužích vypadají takové cetky lacině a působí až groteskně.

Naopak se zaměřte na výběr slunečních (případně dioptrických) brýlí či ponožek, které vám padnou. Pro slavnostnější události si nezapomeňte pořídit kravaty, motýlky či manžetové knoflíčky. Nakonec si uvědomte, že na okolí působíte všemi smysly. Patří k nim i čich. Pánský parfém o vás může vypovědět mnohé, aniž byste řekli půl slova.

Abyste vypadali dobře, musíte ke svému zevnějšku přistupovat celistvě. Podívejte se do zrcadla – velkého zrcadla, ve kterém uvidíte celou svou postavu. Zeptejte se svého vnitřního „já“: „Cítím se dobře? Jsem spokojený s tím, jak vypadám?“ Pokud odpovídáte ANO, je to skvělé. Jste-li váhaví nebo v hlavě slyšíte slabým hláskem NE, hledejte příčinu. Na změnu není nikdy pozdě!

Jste připraveni posunout svou péči o pleť na vyšší úroveň?

Škodlivé látky v kosmetice

Co do správné kosmetiky nepatří? Článek napsal: Radek Brázdil Ve správném guláši je na kilo masa kilo cibule. Jak ale vypadá recept na správnou kosmetiku? Čemu se v kosmetice vyvarovat

Přečíst »

Péče o pleť v létě

Jak pečovat o mužskou pleť v létě Článek napsal: Radek Brázdil Letní počasí už je tady. Ostrým slunečním paprskům se nevyhnete tak či tak. Slunce k životu potřebujeme – při

Přečíst »

Jak vytrvat v nové rutině

Jak do denní rutiny zahrnout nové návyky a vytrvat v nich Článek napsal: Radek Brázdil Kdybychom museli přemýšlet nad vším, co během dne uděláme, stálo by nás to spoustu energie.

Přečíst »

Jak vypadat a cítit se co nejlépe

Jak vypadat a cítit se co nejlépe Článek napsal: Radek Brázdil Svým vzhledem vysíláme nejrůznější signály našemu okolí a současně působíme i na vlastní „já“. Nenechte si nakukat, že jste

Přečíst »

Péče o pleť podle věku

Péče o pleť podle věku – jak zvolit správnou taktiku? Článek napsal: Radek Brázdil Říká se, že věk je jenom číslo a stáří je v našich hlavách. Bylo by ale

Přečíst »

Aktivní látky v kosmetice EVERYMAN

Aktivní látky v EVERYMAN kosmetice Článek napsal: Radek Brázdil Při pohledu na obaly některých kosmetických produktů na trhu se nám zamotá hlava. Může se zdát, že výrobce na pánské kosmetice

Přečíst »

Poctivá pánská kosmetika vyvinutá a vyrobená v České republice.